“Kinderen zonder Grenzen: Welkom voor een zomervakantie in Italië
8 Juli 2026
Met het vertrek van de tweede groep – van 3 tot 14 juli – eindigde de editie 2026 van het project “Kinderen zonder Grenzen”. In totaal verbleven 50 kinderen uit Bethlehem in Milaan. Daar werden ze door verschillende gemeenschappen van het bisdom opgevangen. Tijdens de eerste periode verbleven er 26 kinderen in Italië en tijdens de tweede periode waren dit er 24. Deze vakantie was in het programma “Educate for Peace” geïntegreerd. Dit was door Pater Ibrahim Faltas ontworpen, werd door de Oasi di Pace Association ondersteund en het werd door Adriana Sigilli geleid, die voor het project vier gastgemeenschappen had gemobiliseerd, met name Legnano, Primaluna, Seregno et Lonate Pozzolo
De Custode van het Heilig Land, Fr. Francesco Ielpo, zegende de jonge reizigers en noemde ze “bruggen van hoop naar een toekomst van vrede, liefde en broederschap”. Het betreft een initiatief dat vakanties en educatieve reizen combineert en laat zien dat vrede door ontmoetingen, relaties en gastvrijheid wordt opgebouwd.
Op 13 juli, aan het einde van hun verblijf, werd de groep door de Aartsbisschop van Milaan, Mgr. Mario Delpini, ontvangen en was er tijd van ontmoeting, gebed en groeten.
Bron: Website Christian Media Center
Foto: © Christian Media Center
Video: © Christian Media Center
Vertaling : Luk & Karien De Staercke-Audoore
© Belgische Landscommanderij - Ridderorde van het Heilig Graf van Jeruzalem