Hoop op vrede en een betere toekomst voor de jongeren van het Heilig Land!
28 Mei 2025
Er is alweer een schooljaar voorbij dat zich tegen de achtergrond van de tragische situatie in Gaza afspeelde. Daar hebben duizenden kinderen en jongeren de vreugde van een vreedzame schoolcarrière niet kunnen ervaren. Ondanks de moeilijkheden is de Custode van het Heilig Land zich blijven inzetten voor het onderwijs van kinderen en jongeren in Israël en Palestina. Op die manier wilde men die jongeren een sprankeltje hoop op een betere toekomst bieden, een betere toekomst gebaseerd op het leren over vrede en een goed samenleven tussen volkeren.
Op de school voor de meisjes van het Heilig Land in Bethlehem behaalden op 22 mei 51 meisjes hun diploma. Zuster Intisar van de Congregatie van de Heilige-Jozef is verheugd dat ze voor het eerst een bijdrage kon leveren aan de vervulling van deze droom.
Zr. INTISAR SHARM
Directrice van de meisjesschool te Bethlehem
De plechtige diploma-uitreiking van dit jaar had een bijzonder karakter. Want ook al zijn onze harten bedroefd vanwege de vele menselijke verliezen en het aanhoudende lijden, we kunnen de vreugde van deze jonge pas afgestudeerde meisjes niet negeren. Wij kunnen evenmin blind zijn voor alles wat zij hun families bieden.
Zuster Intisar benadrukte de actieve betrokkenheid van de jonge meisjes binnen hun gemeenschap en sprak de hoop uit dat velen van hen in de toekomst toegang zullen krijgen tot verantwoordelijke posities. Op die wijze zouden ze op hun beurt een bijdrage kunnen leveren aan de bevordering en ontwikkeling van hun land.
In Jeruzalem, in het Auditorium van de Notre-Dame, ontvingen op zaterdag 24 mei 41 jonge meisjes en jongens hun diploma in de wetenschappelijke of literaire richting. Ook daar werd een ontroerende gedachte aan de studenten van Gaza gericht, verwijzend naar de recente tragische gebeurtenissen en naar het diepe lijden dat de oorlog in de harten achterlaat. Bij die gelegenheid werd een klein eerbetoon gebracht aan Professor Fida, een geweldige medewerkster van de Terra Sancta School.
Fr. IBRAHIM FALTAS, ofm
Directeur van de Terra Sancta School
Het is mij een grote vreugde om te weten dat ze gelukkig zijn. Wij hebben 9 jaar op deze school samen gewerkt en dankzij God hebben we de school door middel van veel projecten kunnen transformeren. Heden is de school volledig gerenoveerd en kunnen we van deze metamorfose getuige zijn. Er is het theater, het zwembad, de laboratoria... alles staat nu ter beschikking van de leerlingen. Het resultaat is dat iedereen zich verheugd voelt, inclusief de ambassadeurs en de consuls. Ze zien wat deze jonge mensen werkelijk in hun talenten met vastberadenheid hebben geïnvesteerd.
MICHEL JIHAD ZOUGHBI
Afgestudeerde
Ik maak me grote zorgen en ik ben bang, want hier begint voor mij een nieuwe fase. Ik hoop dat alles goed gaat.
LARA NIZAR ARY
Afgestudeerde
Nu bereiden we ons voor op de toekomst, op nieuwe ervaringen en nieuwe uitdagingen. We nemen alles wat we hebben geleerd met ons mee. We willen ons inzetten om dag na dag te blijven groeien, te blijven leren en de beste versie van onszelf te worden.
Aan alle aanwezige gezinnen werd een vredeswens gericht om de toekomst van hun kinderen en kleinkinderen te beschermen.
JAWAD ZOUGHBI
Oom van Michel
Ik ben erg blij dat mijn neef afgestudeerd is en we hopen dat er over de hele aarde vrede zal heersen.
MICHEL ZOUGHBI
Grootvader van Michel
Wij hopen dat erover dit land, over de rest van het Midden-Oosten en over de hele wereld vrede mag komen.
Fr. IBRAHIM FALTAS, ofm
Directeur van de Terra Sancta School
Er is ten minste één ding nodig om mensen vreugde te schenken: In deze moeilijke realiteit die we beleven, zijn vieringen en initiatieven als deze hier essentieel om de hoop nieuw leven in te blazen.
Bron: Website Christian Media Center
Foto: © Christian Media Center
Video: © Christian Media Center
Vertaling : Luk & Karien De Staercke-Audoore
© Belgische Landscommanderij - Ridderorde van het Heilig Graf van Jeruzalem