Verklaring van steun voor het werk van het Augusta Victoria Ziekenhuis bij de behandeling van kanker bij kinderen uit Gaza
17 December 2025
17 décembre 2025
Wij, de patriarchen en leiders van de Kerken van Jeruzalem, verzoeken de bevoegde Israëlische autoriteiten om kinderen uit Gaza, die aan leukemie lijden, respectvol toe te staan om naar het Augusta Victoria-ziekenhuis op de Olijfberg te komen en er een gespecialiseerde behandeling te krijgen die alleen in dat ziekenhuis beschikbaar is.
Het Augusta Victoria Ziekenhuis is er klaar voor om niet alleen het transport maar ook de volledige zorg en behandeling van deze kwetsbare jonge patiënten op zich te nemen. Na afloop van hun behandeling zullen ze door het ziekenhuis naar hun thuisland Gaza worden teruggebracht.
We doen deze oproep om humanitaire redenen. In Gaza is voor deze ziekte geen behandeling beschikbaar terwijl deze in het Augusta Victoria Ziekenhuis de mogelijkheid biedt om het leven van de getroffen kinderen ingrijpend te veranderen. Dit brengt geen kosten voor de overheid met zich mee aangezien alle uitgaven door het ziekenhuis worden gedragen.
Wij dringen erop aan dat voor de behandeling van deze jonge patiënten zo snel mogelijk toestemming wordt verleend. Zoals bij elke ziekte is de snelheid van de behandeling voor het behalen van goede resultaten essentieel. Wij hopen daarom ten zeerste dat de bevoegde autoriteiten het gepast zullen achten dat deze patiënten de noodzakelijke medische zorg kunnen krijgen. Deze kan precies door de uitstekende faciliteiten van het Augusta Victoria Ziekenhuis geboden worden, zodat deze kinderen zo aan hun weg naar herstel en gezondheid kunnen beginnen.
de patriarchen en leiders van de Kerken van Jeruzalem
Bron : Latin Patriarchate of Jerusalem / lpj.org
Foto: © Latin Patriarchate of Jerusalem / lpj.org
Vertaling : Luk & Karien De Staercke-Audoore
© Belgische Landscommanderij - Ridderorde van het Heilig Graf van Jeruzalem